Futboll Ndeshjet Live

LIVE/ Zvicër-Angli, Starton pjesa e dytë

LIVE| ZVICËR-ANGLI 0-0

Në Portugali po luhet ndeshja për vendin e tretë në Ligën e Kombeve, mes Zvicrës dhe Anglisë.

Të dyja skuadrat janë hedhur në fushë me qëllim vendin e tretë të këtij kompeticioni të ri të UEFA-s. Zvicra vjen pas humbjes nga Portugalia,  ndërsa Anglia,pas humbjes me Holandën.

Trajerni i Zvicrës Petkoviçc, ka hedhur në fushën e lojës më të mirët. Xhaka dhe Shaqiri janë titullar në këtë takim. Nga ana tjetër Anglia vjen me ndryshime në të gjitha repartet, pas humbjes me “tulipanët”.

FORMACIONET ZYRTARE:

Zvicra: Somer, Mbabu, Elvedi, Akazhi, Frojler, Seferoviç, Xhaka, Rodrigez, Fernandes, Shar, Shaqiri. Trajner: Petkoviç

Anglia: Pikford, Rouz, Dajer, Maguajr,Lingard, Kejn, Sterling, Gomez, Delf, Dele Ali, Arnold. Trajner: Sauthgejt

Related posts

INTER TRIUMFOI ME PËRMBYSJE/ Një penallti bëhet mollë sherri, por Lukaku nuk gabon (VIDEO)

Delo.autor

(VIDEO) Liverpool i papërmbajtshëm, shënon golin e katërt ndaj Swanseas

Q.Autor

TËRMET TEK MILANI/ Kuqezinjtë humbasin “YLLIN” e skuadrës kundër NAPOLIT

Isa.Autor

Leave a Comment