Futboll Premier League Sport

MANCHESTER CITY VENDOS ÇMIMIN PËR LEROY SANE/ Ja shifra e çmendur që Bavarezët duhet të paguajnë

Manchester City nuk ka ndërmend ta shesë Leroy Sane nën vlerën e 100 milionë eurove.

Kohët e fundit Bajerni i Mynihut ka shtuar interesimin për mesfushorin gjerman i cili është prioriteti kryesor i merkatos së verës.

City, megjithatë, nuk e ka ndërmend të ndahet me një lojtar që premton shumë për të ardhmen.

Kostoja e transferimit pritet të kushtojë rreth 100 milionë euro, në rast se ‘bavarezët’ vendosin të paguajnë klauzolën e ish-lojtarit të Schalke.

Ditë më parë ishte presidenti i klubit të Bayern që e kishte pohuar se kanë pasur kontakte me Manchester Cityn për yllin gjerman.

Related posts

Laçi e Kukësi presin vendimin e Komisionit të Disiplinës

Sadik.Autor

“FUTBOLLI NUK ËSHTË GJITHÇKA”/ Trajneri Klopp: Ja si bëj edhe shefin edhe shokun me lojtarët

Delo.autor

RREGULLORJA E SERIE A/ Si kualifikohen skuadrat dhe situata e dueleve direkte

Delo.autor

Leave a Comment