PARTIZANI-BOSNJE HERCEGOVINË/ Nis me turp trajneri Lerda, pëson 4 gola në pjesën e parë

Partizani po zhvillon fazën përgatitore në Slloveni, teksa në këto momente po luan një ndeshje miqësore me kampionen e Bosnje Hercegovinës, FK Sarajevo.

Ky takim po luhet në stadiumin “Gornja Radgon”, teksa ka përfunduar pjesa e parë.

Të kuqtë kanë pësuar katër gola nga kampionët boshnjakë, duke mos arritur të shënojnë asnjë.

Pra, me shifrat e thella 4-0 për FK Sarajevon u mbyll 45 minutëshi i parë, ku trajneri Frannko Ledra aktivizoi këtë formacion: Hoxha, Ibrahimi, Belica, Bitri, Trashi, Hila, Telushi, Mala, Asani, Melo dhe Çinari.