Futboll Kombëtarja Shqipëri Sport

PAS NJË SEZONI TË SHKËLQYER NË TURQI/ Duelin për sulmuesin Vedat Muriqin e fiton klubi…

Pas një sezoni të shkëlqyer me skuadrën e Rizespor ku shënoi 17 gola dhe 8 asiste, dy gjigandët e Turqisë, Galatasaray dhe Fenerbaçe filluan interesimin për shërbimet e sulmuesit kosovarë.

Sipas “Trt Sport” duelin në mes këtyre dy skuadrave e fitoj Galasataray dhe që nga sezoni i ri do të veshë fanellën e saj.

Klubi Turk thuhet se do ti paguaj rreth 6 milionë euro Rizesporit, ndërsa vet lojtari do të përfitojë rreth 2 milionë euro duke përfshirë edhe bonueset në bazë të paraqitjes së tij, por këtë shifra nuk janë ende zyrtare.

Related posts

NGA HIGUAIN TEK PIATEK/ Formacioni më i mirë me lojtarët e transferuar gjatë janarit

bora.autor

ZYRTARE/ Merret vendimi PËRFUNDIMTAR: River-Boka do të luhet në stadiumin me “13 YJE”

Isa.Autor

Gjyqi me Panuçin/ Reagon Bujar Nishani: Nuk e tërheq komentin, ja për çfarë po përgatitem

Isa.Autor

Leave a Comment