Futboll Premier League Sport

“TËRBOHET” NË MERKATO “MBRETI” I CHAMPIONS/ Liverpool gati 95 milionë euro për yllin e “Los Blancos”…

Pas fitimit të Ligës së Kampionëve, tek Liverpuli nuk kanë ndërmend të ndalen.

Sipas asaj që shkruan ”Sunday Express”, Jurgen Klop ka kërkuar ndërhyrje në merkato, dhe lojtari që pëlqehet është ylii i Real Madridit, Marko Asensio. Pas merkatos së fuqishme tek Reali, drejtuesit “LosBlankos” janë të gatshëm për të nisur një marrëveshje për shitjen e 23-vjeçarit.

Klop dëshiron një skuadër të fortë për sezonin e ri, dhe spanjolli shihet si një përforcim shumë i fortë. Mësohet se drejtuesit e “The reds”, do të paguajnë një shumë rreth 95 milionë euro, për ta pasur lojtarin në skuadrën e tyre.

Related posts

DISFATA NDAJ VERONËS/ Ronaldo: Nuk duhej të ndodhte kështu!

Delo.autor

Lazio vazhdon ecurinë e fitoreve, forcon pozitën e tretë

Q.Autor

PAS 11 MINUTA LOJË/ Talenti i Juventus-it zhbllokon ndeshjen (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment