Futboll La Liga Sport

FITORE ME SHUMË VLERA/ Real Madrid mposht Valladolid falë Casemiro-s dhe rihap garën për titull

Real Madrid ka marrë një fitore shumë të rëndësishme në transfertën delikate të Valladolidit, pas një goli të shënuar nga braziliani Casemiro.

Mesfushori i dha avanatazhin “Los Blancos” në minutën e 65-të, ku pas një krosimi të Toni Kroos nga goditja e dënimit shënoi me kokë. Ekipi i Zidane arriti ta ruante avantazhin deri në fund të sfidës, duke marrë një fitore me shumë vlera.

Kështu, Reali e sheh veten vetëm 3 pikë larg vendit të parë që mbahet nga Atletico Madrid, edhe pse “Los Blancos” kanë një ndeshje më shumë se ekipi i Diego Simeones.

Related posts

PATI FATIN E BABAIT/ Një tjetër ZIDANE LARGOHET nga REAL MADRIDI

Isa.Autor

CHAMPIONS LEAGUE/ Mbrëmje e madhe europiane, ja kush skuadra u kualifikuan në fazën e grupeve

Isa.Autor

I ACARUAR/ Ancelotti sulmon ASHPËR arbitrat pas ndeshjes me Juventusin: “Ky është një…”

Isa.Autor

Leave a Comment