Futboll Shqipëri Sport

UEFA I JEP ÇMIM/ Rashica i mahnit të gjithë me driblimin që i bën bullgarit (VIDEO)

Kosova arriti të merrte një fitore historike të hënën në mbrëmje, duke mundur me përmbysje Bullgarinë.

“Dardanët” arritën të triumfonin ndaj bullgarëve me rezultatin 2-3, duke mbajtur të paprekur vazhdimësinë e ndeshjeve pa pësuar humbje.

Edhe njëherë tjetër në fushën e blertë, më i dalluari ishte ylli i Werder Bremenit, Milot Rashica, që përveç se arriti të shënonte golin e parë të ndeshjes, ishte edhe protagonist në fushë me pasime dhe lojën e tij.

Faqja zyrtare e UEFA-s ka vendosur të japë një vlerësim mjaft interesant për Rashicën.

Driblimi që ai i bën futbollistit kundërshtar dhe më pas i njëjti aksion që konkretizohet me gol, është konsideruar si driblimi i javës.

Me një lëvizje mjaft elegante, Rashica arrin të kalojë topin mes këmbëve të kundërshtarit duke e lënë të palëvizur në vend.

Related posts

LEONARDO MALUKU I BEFASON TË GJITHË/ Futbollisti i Shpresave lë Italinë dhe transferohet tek klubi spanjoll…

Delo.autor

“LUTUNI PËR SHQIPËRINË/” Klubi spanjoll solidarizohet me gjestin domethënës

Delo.autor

SUSO ASPAK I LUMTUR NË “SAN SIRO”/ Milan mendojnë të largojnë spanjollin tek klubi rival…

Delo.autor

Leave a Comment