Futboll La Liga Sport

ZIDANE KËRKON “REVOLUCION” NË VERË/ Super-formacioni me lojtarët që do shesë Real Madrid (FOTO)

Reali i Madridit ka vënë në shitje mbi 10 lojtarë, ndërsa deri tani zyrtarisht është larguar vetëm Marcos Llorente.

Zinedine Zidane dëshiron të bëjë revolucion te Reali dhe më së miri këtë e tregojnë blerjet e shumta që në qershor.

Hazard, Mendy, Jovic, Militao e Rodrygo janë 5 ardhjet e reja për sezonin 2019-2020.

Tekniku francez do të afrojë edhe të paktën dy lojtarë në këtë merkato, ndërsa “MARCA” raporton se mbi 10 futbollistë do të largohen nga “Santiago Bernabeu”.

“MARCA” ka zbuluar 13 futbollistët që Reali i ka vënë në shitje, 4 prej të cilëve kanë qenë të huazuar vitin e kaluar dhe nuk do të kthehen në Madrid.

Në foton e mëposhtme janë lojtarët që pritet të largohen, me të cilët krijohet një super-formacion.

Related posts

BOLOGNA-MILAN/ Pas 16 minutash lojë, Leao ndëshkon për “Kuqezinjtë” më një “PERLË” (VIDEO)

Delo.autor

PRANË SHKARKIMIT/ Di Francesco ndez derbin: ROMA të fitojë për vete, jo për…

Isa.Autor

REZULTON POZITIV ME COVID-19/ Portieri Donnarumma: Mbani distancën, vendosni maskat…

Delo.autor

Leave a Comment