Futboll La Liga Sport

ZYRTARE/ Luka Jovic prezantohet te Reali, ja fjalët e para si madrilen (VIDEO)

U zyrtarizua para disa ditësh, por vetëm sot, Luka Jovic është prezantuar si lojtari i ri i Realit të Madridit.

Sulmuesi serb ishte sot në zyrat e madrilenëve, ku nënshkroi kontratën dhe tha fjalët e para si një lojtar i Realit.

“Jam shumë i lumtur, më i lumturi në Botë. Dua të marr tituj me Realin dhe të shkruaj historinë me skuadrën”, ishin fjalët e Jovic.

Ndërkaq presidenti, Florentino Perez tha: “Jemi të lumtur dhe krenarë për ty, sepse e dimë që me këtë fanellë që do të veshësh këtej e tutje, ke fjetur kur ishe i vogël”.

Related posts

SHKELËN RREGULLAT/ “UEFA” nis hetimin për klubin e Premier League, ja akuzat e rënda

Delo.autor

Federata maqedonase nuk e ‘kapërdin’ triumfin e Shkëndijës, ofendon shqiptarët

Sadik.Autor

Aguero: “Lautaro Martinez me të ardhme gjigante te Argjentina! E paimagjinueshme që luan te Racing…”

Sadik.Autor

Leave a Comment