Futboll Seria A Sport

CONTE NUK ËSHTË KUNDËR KËSAJ LËVIZJE/ Interi synon të rikthejë Mateo Kovacic për…

Antonio Conte ka aprovuar rikthimin e Mateo Kovacic tek Interi.

Mesfushori kroat këtë sezon luajti me Chelsean si i huazuar, por londinezët nuk e kanë blerë dhe ai është detyruar të kthehet te Reali i Madridit.

Siç raporton “Tuttosport”, Interi kërkon që ta risjellë në Milano mesfushorin dhe Conte nuk është kundër kësaj lëvizje.

Marotta dhe trajneri puljez e kanë kërkuar lojtarin dhe kur kanë qenë pjesë e Juventusit, por kushtet e çuan kroatin te Reali.

Për Interin nuk përbën problem që Reali do t’i rinovojë kontratën Kovacicit dhe kështu që pritet rikthimi.

Momentalisht kroati te Reali përfiton diçka më shumë se 4 milionë euro në sezon.

Related posts

DY TITUJ TË FITUAR ME TIRANËN/ Osmani bën postimin e veçantë krahë Halilit: Sa shumë gjëra për të thënë…

Delo.autor

GOL FANTASTIK ME KOKË/ Rei Manaj bën heroin te Barcelona dhe “tërbon” komentatorin (VIDEO)

Delo.autor

Massimiliano Allegri zbulon të ardhmen në fund të sezonit

Sadik.Autor

Leave a Comment