Futboll La Liga Sport

8 PARAQITJE NË 5 VITE/ Largohet nga Barcelona Douglas Pereira, ja historia e çuditshme

Barcelona ka mbetur pa katër futbollistë sot. Nga skuadra katalanase janë larguar Thomas Vermaelen, Douglas Pereira, Jeison Murillo dhe Kevin Prince Boateng

Padyshim që histori interesante është largimi i mbrojtësit Douglas, i cili ishte pjesë e Barcelonës që nga viti 2014,

Në vitin 2014, Douglas erdhi te Barcelona si një shtysë e madhe për krahun e djathtë, por shumë shpejt u vërtetua se ai nuk mund të imponohej në lojën e tyre, duke u dërguar disa herë në huazime.

Në këto pesë vite, Douglas arriti të regjistronte vetëm 8 paraqitje për Barcelonën, dhe për çudi, ka fituar 5 tituj.

Douglas me Barcelonën ka fituar 2 tituj të La Ligas, 2 trofe të Kupës së Mbretit dhe 1 Kupë Bote për Klube.

Related posts

BEFASON AGNELLI/ Zbuloni lojtarin e preferuar të tij, nuk është RONALDO

Isa.Autor

Diego Costa shënon gol ndaj Argjentinës

Sadik.Autor

PERCEPTIMET NEGATIVE NË KLUB/ Pochettino: Kurrë nuk janë pozitive për shkak të historisë, nëse nuk…

Isa.Autor

Leave a Comment