Futboll Kombëtarja Shqipëri Sport

BËRI NJË SEZON TË JASHTËZAKONSHËM/ Rashica: Nofka “Raketa”? Në fillim nuk më pëlqente, por…

Milot Rashica ka bërë një sezon të jashtëzakonshëm me skuadrën e Werder Bremen. Ai është bërë një titullarë i pa zëvendësueshëm tek skuadra gjermane.

E përditshmja gjermane “Kicker”, ka publikuar një intervistë të bërë me talentin kosovarë. Nga ku futbollisti ka zbuluar shumë të pathëna, si ajo e nofkës “Raketa”.

“Nuk e di se kush e vendosi në fillim”, tha Rashica duke buzëqeshur. “Në fillim nuk më pëlqente, por tani kam filluar që ta pëlqej”.

Ndër të tjera talenti kombëtares kosovare foli dhe për të ardhmen e tij.

“Unë ndihem mirë tek Bremen, nuk kam arsye të largohem. Të ardhmen e mendoj vit për vit, dhe tani për momentin jam i lumtur, të shohim vitin tjetër çfarë mund të ndodhë”.

Related posts

Mourinho bërtet? Aspak, lojtari i tij thotë se është “COOL”

bora.autor

Të burgosurit në grevë urie, duan të shohin Argjentinën në RUSI 2018

Sadik.Autor

KA EDHE KËSHTU/ ANCELOTTI bën blerjen e fundit, shpenzon 75 mijë euro për një …KALË

Isa.Autor

Leave a Comment