Futboll Sport

“DE LIGT NUK ËSHTË TEK AJAX”/ Gazetari e konfirmon: Mbyllet marrëveshja me klubin e ri…

Matthijs de Ligt është lojtar i Juventusit.

Media më e madhe holandeze “De Telegraaf” raporton arritjen e marrëveshjes ems dy klubeve dhe 19-vjeçari sezonin e ardhshëm do ët veshë fanellën bardhezi.

Sipas gazetarit të njohur Mike Verëeij, mbrojtësi i talentuar nuk ndodhet në stërvitje me klubin e Ajaxit por pret fundin e operacionit për të nisur udhëtimin drejt Torinos.

Për De Ligt, Juventus do të derdhë në arkat e Ajaxit plot 70 milionë euro.

Related posts

“BBC”-ja e Realit do të shpërbëhet/ Pas largimit të Zidane, mbijeton vetëm Bejl

Sadik.Autor

SFIDA NDAJ BRIGHTON/ Emery tregohet i prerë: Torreira as nuk duhet ta mendojë mundësinë…

Delo.autor

SHËNOHET GOLI I PARË/ BENZEMA rikthehet tek goli pas 1000 minutave (VIDEO)

Isa.Autor

Leave a Comment