Futboll La Liga Sport

PAS ZYRTARIZIMIT TË GRIEZMANN/ Ja 10 blerjet më të shtrenjta në histori tek Barcelona

Barcelona ka zyrtarizuar transferimin e Antoine Griezmann nga Atletico Madrid për 120 milionë euro.

Francezi bëhet lojtari i tretë më shtrenjtë në histori të klubit të Barcelonës, ndërsa dy të parët dihen që janë: Philippe Coutinho dhe Ousmane Dembele.

Ja lista me 10 lojtarët më të shtrenjtë në histori të klubit të Barcelonës:

Paulinho – 40 milionë euro

David Villa – 40 milionë euro

Malcom 41 milionë euro

Neymar – 57,1 milionë euro

Zlatan Ibrahimovic – 69,5 milionë euro

Frenkie de Jong – 75 milionë euro

Luis Suarez – 82 milionë euro

Antoine Griezmann – 120 milionë euro

Ousmane Dembele – 125 milionë euro

Philippe Coutinho – 135 milionë euro

Related posts

E BUJSHME/ Gati pakti mes “Djajve”, MILANI kërkon “favor” nga Man UNITED

Isa.Autor

Shqiptarët e “djegin” në Glasgow, shikoni si festojnë me këngë dhe fustanellë (VIDEO)

Isa.Autor

Guardiola rrezikon të dënohet në Angli, nuk do ta besoni se cila është arsyeja (FOTO)

Q.Autor

Leave a Comment