Futboll Seria A Sport

E ARDHMJA E TALENTIT LART TORINOS/ Moise Kean drejt Premier League, ja dy klubet që interesohen

Juventusi po shikon mundësinë e transferimit diku tjetër të talentit Moise Kean.

Kean mund të largohet nga Torino këtë verë, me Evertonin dhe Arsenalin e interesuar për shërbimet e tij. Ky lajm bëhet i ditur nga ‘Gianluca di Marzio’.

Kampionët e Italisë po kërkojnë një shumë prej rreth 30 milionë euro për Kean, me të drejtën e riblerjes në sezonet e ardhshme.

Everton dhe Arsenal janë të interesuara për 19 vjeçarin, me Barcelonën gjithashtu, që kërkon transferimin e tij, për ta huazuar pastaj te Sevilla.

Related posts

U LARGUA NGA FUTBOLLI/ Ja roli i ri i Andrea Barzagli tek Juventus për sezonin e ri

Delo.autor

I PAPARASHIKESHËM/ REAGAN, ZEMRA dhe 3 gjëra që NUK DINI për RONALDON

Isa.Autor

U KËRKUA ME NGULM NGA “DEMAT” DHE KUKËSI/ Sulmuesi 21-vjeçar firmos me skuadrën kroate

Delo.autor

Leave a Comment