Futboll Premier League Sport

ËSHTË ZYRTARE/ Liverpool rinovon kontratën me Divock Origin, firmos deri më… (VIDEO)

Liverpooli ka rinovuar kontratën me sulmuesin, Divock Origi.

Faqja e Liverpoolit nuk saktëson se për sa vite është rinovuar kontrata, por shkruan se 24-vjeçari ka nënshkruar kontratë afatgjate me “Reds-at”.

Belgu kishte merita të jashtëzakonshme në suksesin e Liverpoolit këtë edicion në Ligën e Kampionëve, ku u shpallën kampion për të gjashtën herë në histori të klubit.

Divok Origi shënoi dy gola në atë përmbysje spektakolare ndaj Barcelonës dhe gjeti rrugën e rrjetës ndaj Totenhemit në finale.

Origi është pjesë e Liverpoolit është që nga viti 2014, kur ishte transferuar nga francezët e Lille.

Related posts

Morata i tregon shokëve planet për të ardhmen

Sadik.Autor

UKRAINË-ANGLI/ Trajneri Southgate: Jam i befasuar nga puna që ka bërë Shevchenko me këtë ekip

Delo.autor

LIVË/ Maltë-Kosovë: Luhet vetëm për fitore, “dardanët” duan të prekin HISTORINË

Isa.Autor

Leave a Comment