Sport Të tjera Tennis

MPOSHT TENISTIN JAPONEZ DHE KALON NË GJYSMËFINALE/ Roger Federer fitore historike në “Wimbledon”

Roger Federer është kualifikuar në gjysmëfinale të Wimbledonit pasi mposhti japonezin, Kei Nishikori.

Tetë herë fituesi i këtij turneu prestigjioz fitoi tre sete nga 6-1,6-4,6-4 dhe humbi setin e parë 6-4.

Ky triumf ishte edhe fitorja e 100 e zviceranit në Wimbledon duke vendosur rekord të ri. Në gjysmëfinale Federer do të takohet me fituesin e duelit Rafael Nadal – Sam Querry.

Related posts

“SHPËRTHEN” JUVENTUSI ME AKORDET/ Paratici takohet me Mendes për një talent dhe një yll, ja emrat

Delo.autor

Rrëfehet Shehi/ Momenti më i keq i karrierës? Kur humba titullin me…

Sadik.Autor

LISTA PËSON NDRYSHIME/ 10 trajnerët më të paguar në botë, ja kush kryeson

Delo.autor

Leave a Comment