Futboll Kombëtarja Kosova Sport

ËSHTË ZYRTARE/ Portieri Muriqi zbarkon tek klubi që ka fituar 2 herë Championsin… (FOTO)

Shqiptari i Kosovës, Arijanit Muriç do të vazhdojë karrierën te skuadra e Notinghem Forest ne Championship.

Muric

Portieri 20-vjeçar është huazuar nga klubi i Mançester Sitit për të fituar eksperiencë dhe minuta. Lajmi është konfirmuar nga vetë klubi i Notinghemit nëpërmjet një njoftimi në faqen zyrtare.

mURIC3

Muriqi ishte portieri i dytë te kampionët në fuqi të Premier Ligës në sezonin e kaluar, teksa tashmë do të provojë një eksperiencë të re te 2 herë fituesit e Ligës së Kampionëve.

Shqiptari i Kosovës, në të kaluarën ka qenë pjesë edhe holandezëve të NAC Bredës, teksa huazimi te Notinhem Forest është një mundësi e artë për të treguar veten. Gardiani 20-vjeçar është portier titullar edhe te përfaqësuesja e Kosovës.

Related posts

MARRIN FUND THASHETHEMET/ Kjo VIDEO tregon të VËRTETËN mes RONALDOS dhe modeles, CR7 NUK ka…

Isa.Autor

Italiani Michele Gazzara fiton etapën e parë të Turit të 75-të Çiklistik

Sadik.Autor

Mkhitaryan te Arsenal, Xhaka mirëpret transferimin e tij

Q.Autor

Leave a Comment