Ndeshjet Live Sport

LIVE/ Po luhet ndeshja eliminatore Europa League Partizani-Sheriff Traspor, nis pjesa e dytë. Rezultati 0-1

Luhet në orën 17:30, në stadiumin “Selman Stërmasi”, ndeshja e parë mes Partizanit dhe Sherif Tiraspolit, për turin e dytë të Ligës së Europës.

bandicam 2019-07-25 17-27-08-841

Të dyja skuadrat e kanë të qartë synimin e tyre, për të marrë një rezultat pozitiv. Trajneri Franko Lerda ka hedhur në fushë nga minuat e parë Brojën, Kordeiron dhe Solomon, ndërkaq në sy bie se Mensah dhe Asani nuk janë në formacionin startues. Tekniku italian ka bërë jo pak ndryshime në këtë sfidë të rëndësishme për të kuqtë. Nga ana tjetër nga minuta e parë do të nisë sfidën për Sherifin, shqiptari Latifi.

LIVE | Partizani-Sherif Tiraspol 0-1

GOL:  / Tambe 23′

KOMENTI LIVE

50’ Kryen edhe Lerda ndërrimin e parë. Çinari del nga fusha, futet Jasir Asani.

48’ Trajneri i Sherifit kryen ndërrimin e parë. Del nga fusha e lojës Latifi, futet Çojokaru.

48’ Çfarë rasti ka Çinari në zonën e moldavëve, por goditja me kokë e shkodranit është shumë e lehtë.

46’ Nis pjesa e dytë. Të dy trajnerët e nisin me të njëjtin formacion që mbyllën pjesën e parë.