Futboll Sport

MPOSHT TENISTEN AMERIKANE NË TRI SETE/ Williams kualifikohet në gjysmëfinale të “Wimbledon”

Serena Williams e ka mposhtur Alison Riske për të arritur gjysmëfinalen e Wimbledonit.

23 herë kampionia e grand slameve e mundi tenisten e njohur amerikane në tri sete, 6:4, 4:6, 6:3 dhe në gjysmëfinale e pret fituesen e çerekfinales tjetër mes britanikes Johanna Konta dhe çekes Barbora Strycova.

Williams është në kërkim të titullit të tetë në Wimbledon dhe titullit të parë grand slam që prej janarit të vitit 2017.

“Jam e lumtur që ia dola. Ajo luajti vërtet mahnitshëm dhe për të ardhur këtu i ka mposhtur shumë teniste të mëdha”, tha Serena.

Related posts

TIRANA-SKËNDERBEU/ Të dyja skuadrat kërkojnë triumfin në “Air Albania” (FORMACIONET ZYRTARE)

Delo.autor

E ÇUDITSHME/ Mungesë misterioze, mbrojtësi Gasperini lë jashtë skuadrës Berat Gjimshitin

Delo.autor

Reali hyn në garë për Emre Can

Q.Autor

Leave a Comment