Futboll Seria A Sport

NGA ALISSON TEK SALAH/ Ja formacioni i “yjeve” të ka larguar Roma

Të shumtë janë futbollistët që po shkëlqejnë aktualisht në futbollin e luajtur teksa disa sezone më parë kane veshur fanellën e Romës.

“Gazzetta dello Sport”, ka rreshtuar edhe top 11-çen e futbollistëve që janë larguar nga klubi kryeqytetasit, që sot në qoftë se do të ishin te skuadra romanistë të gjithë së bashku do të ishin të denjë për të garuar me skuadrat më të mira të Europës. Mjafton të përmendësh emrat e Alison, Manolas, Pjaniç dhe Salah, për ta kuptuar më së miri se sa shumë “yje” ka larguar Roma.

JA FORMCIONI ME FUTBOLLISTËT E LARGUAR SË FUNDMI NGA ROMA, QË PO SHKËLQEJNË ME KLUBET E TYRE:

Në portë: Alison (Liverpul)

Në mbrojtje:  Rudiger (Çelsi), Manolas (Napoli), Markuinjos (PSG), Emerson Palmeris (Çelsi)

Në mesfushë: Strotman (Marseja), Paredes (Zenit), Naingolan (Inter), Pjaniç (Juventus)

Në sulm: Salah (Liverpul), El Sharaui (Shangai)

Trajner: Luis Enrike

Related posts

Nuk gjejnë hapësira për të luajtur/ Skuadra e Premier League JEP FALAS lojtarët e saj

Isa.Autor

Kur Zlatko Dalić ishte emigrant në Shqipëri, sot në finalen e Botërorit…

Sadik.Autor

SUPERSFIDA/ Hallaçi: Ndeshje vendimtare me Partizanin, hyjmë vetëm për fitore

Isa.Autor

Leave a Comment