Europa League Futboll Sport

PARTIZANI-SHERIFF TIRASPOL/ Të dyja skuadrat synojnë kualifikimin (FORMACIONET ZYRTARE)

Do të luhet në orën 17:30, në stadiumin “Selman Stërmasi”, ndeshja e parë mes Partizanit dhe Sherif Tiraspolit, për turin e dytë të Ligës së Europës.

Të dyja skuadrat e kanë të qartë synimin e tyre, për të marrë një rezultat pozitiv, përsa i përket ndeshjes së kthimit.

Trajneri Franko Lerda ka hedhur në fushë nga minuat e parë Brojën, Kordeiron dhe Solomon, ndërkaq në sy bie se Mensha nuk është në formacionin startues.

Nga ana tjetër nga minuta e parë do të nisë sfidën për Sherifin, shqiptari Latifi.

Formacionet zyrtare:

Partizani: Hoxha, Ibrajimi, Bitri, Belica, Hakaj, Broja, Telushin, Mala, Kordeiro, Solomon, Çinari. Trajner: Franko Lerda.

Sherifi Tiraspol: Mikuliç, Kristiano, Muzek, N’Djae, Balima, Kendish, Anton, Hordeienko, Latifi. Tambe, Boban.

formacionet

Related posts

DISFATA NË MIQËSORE NDAJ TOTTENHAM/ Sarri i pakënaqur: Ata ishin më brilant, ndërsa ne…

Delo.autor

DERBI INTER-MILAN/ Spalletti dhe Gattuso projektojnë formacionet E FRIKSHËM

Isa.Autor

LEGJENDA BARDHEBLU/ U zhduk nga Tirana pas borxheve: Zbulohet ku jeton Indrit Fortuzi

Isa.Autor

Leave a Comment