Futboll Kombëtarja Shqipëri Sport

PENALLTINË E HUMBUR E SHLYHEN ME NJË “PERLË”/ Berisha i jep fitoren Akhmatit në Rusi (VIDEO)

Bernard Berisha ishte vendimtar ditën e sotme, teksa i dha fitoren Akhmat Groznit, në ndeshjen e javës së parë në Rusi, përballë ekipit të Krasnodarit.

Berisha ishte protagonist, në dy raste, në fitoren 1-0 të ekipit nga Çeçenia. Në fillim, ai fitoi vetë një penallti në minutën e 10-të, ndërsa ishte portieri që ia priti.

Ndërkohë, Berisha e shleu po vetë këtë gabim, kur në minutën e 28-të, shënoi me një gjysmë-kthesë, ku edhe me ndihmën e devijimit të një mbrojtësi kundërshtar, topi përfundoi në fundin e rrjetës.