Futboll Seria A Sport

PRANË TRANSFERIMIT TEK JUVENTUS/ Shikoni çfarë i bëjnë De Ligt në Holandë (FOTO)

Matthijs De Ligt është një nga mbrojtësit më të mirë në qarkullim, dhe është shumë afër transferimit tek Juventusi.

Mbrojtësi po stërvitet me Ajaksin, duke pritur që të arrihet marrëveshja midis dy palëve. Ndryshe nga nga sjelljet që bëjnë të tjerët, si ajo e Nejmar i cili nuk u shfaq në stërvitje me PSG, për tu transferuar tek Barcelona, De Ligt po kalon kohën e fundit me shokët e tij tek Ajaksi, duke pritur që Juventusi, të gjejë marrëveshjen përfundimtare me klubin holandez.

Ndërkohë në Holandë, kanë filluar të shesin fanellën e Juventusit me emrin e 19-vjeçarit.de ligt

Tifozët e Juventusit, gjithashtu e kanë mbushur plot llogarinë e De Ligt në “Instagram”, me mesazhet, “Ne po të presim ty në Torino, për të blinduar mbrojtjen dhe për të triumfuar në Ligën e Kampionëve.” Në sezonin e fundit ishte pikërisht ylli holandez që eliminoi bardhezinjtë nga Liga e Kampionëve.

Related posts

Barcelona synon shkëputjen, spikat Sevilla-Valencia

Q.Autor

“SASSUOLO SI ATALANTA”/ Sarri: Nëse marrim 11 pikë në 6 ndeshje, jemi me fat

Delo.autor

U RIKTHYE FUQISHËM NDAJ GENOAS/ Icardi barazon legjendën “Zikatër” me numrin e golave

Delo.autor

Leave a Comment