Futboll Ligue 1 Sport

PSG NUK NDALET NË MERKATO/ Sheiku arrin marrëveshjen me talentin portugez…

PSG nuk ka ndërmend të ndalet në këtë merkato ku, pas zyrtarizimit të Herrera dhe Sarabia, tani është pranë zyrtarizimit të një lojtari tjetër.GUERREIRO

Bëhet fjalë për Rafael Guerreiro, i cili aktivizohet tek gjermanët e Borusia Dortmund. Drejtuesit parizien, kanë ofruar 15 milionë euro për mbrojtësin e majtë. Kjo ofertë i ka kënaqur gjermanët, dhe marrëveshja është drejt mbylljes.Raphael-Guerreiro-680476

Kujtojmë që lojtari u transferua tek Dortmund nga francezët e Lorient, para 3 vitesh për shifrën e 12 milionë eurove. 25-vjeçari portugez ka zhvilluar plot 82 ndeshje me verdhezinjtë, dhe tani bëhet gati për një aventurë të re, në kryeqytetin francez.

Related posts

CHAMPIONS/ Bayern proteston për penallti, Orsato vazhdon! Komentatori çuditet (VIDEO)

Delo.autor

SHORTI I “EURO 2020”/ Goglat mund të sjellin short “FERRI” për Shqipërinë dhe Kosovën!

Isa.Autor

PEREZ HEQ DORË NGA YJET E MËDHENJ/ Real Madrid do të transferojë 21-vjeçarin e talentuar…

Delo.autor

Leave a Comment