Futboll Sport

SUPER LAJMI NGA SPANJA/ Futbollistja shqiptare futet në histori, transferohet tek Reali i Madrid (FOTO)

Futbollistja me origjinë shqiptare, Kosovare Asllani, ka bërë një hap tepër të rëndësishme në karrierë duke u transferuar te skuadra e femrave të Realit të Madridit.

29-vjeçarja është futur në histori, duke u bërë futbollistja e parë që transferohet te skuadra madrilene. Lajmi është bërë publik nga vetë Asllani nëpërmjet një njoftimi në faqen zyrtare në “Facebook”.

ASLLANI

“Jam krenare t’iu njoftoj se që do të jem transferimi i parë në historinë e Real Madrid. E gëzuar që shkruaj e të ndërtoj historinë e kësaj skuadre që na fillimi. Do të jetë një ëndërr që të vesh fanellën më të bukur në botë, duke filluar nga sezoni i ardhshëm. Hala Madrid”, shkruan shqiptarja e Kosovës.

Kosovare

Sulmuesja që në të kaluarën ka qenë edhe pjesë e PSG-së dhe Manchester Cityt, u larguar nga skuadra e Linkoping University, duke firmosur me gjigandët spanjollë, teksa do të tentojë të shkruajë historinë me madrilenet.

Related posts

LIVE/ Po luhet ndeshja Wolves-Chelsea. Rezultati 0-4

Delo.autor

NDRYSHIMET NË DIETËN E LOJTARËVE/ Conte i ndaloi keçapin, kompania i kthen “reston” Tottenham

Delo.autor

Zbardhet uniforma e dytë e INTERIT, DETAJI interesant që ZBUKURON fanellën e zikaltërve

Isa.Autor

Leave a Comment