Ndeshjet Live Sport

LIVE/ Luhet ndeshja kualifikuese Europa League Teuta-Ventspils. Nis sfida

Përmbysja e rezultatit 3-0 për Teutën është një mision i vështirë, por jo i pamundur. “Djemtë e detit” kanë zbritur në fushë  në orën 17:00 në fushën e lojës për të luajtur sfidën e kthimit të raundit të parë paraeliminator të Ligës së Europës.

tEUTA

Letonezët e Ventspils vijnë me fitoren 3-0 në duelin e parë, por të besuarit e trajnerit Shkëmbi kanë besim dhe janë optimist se mund t’ia dalin. Tekniku korçar ka bërë publik edhe formacionin zyrtar që do të hedhë në fushën e lojës për të kërkuar mrekullinë.

bledi shkembi

Ndryshe nga sfida e parë, Shkëmbi ka ulur në stol Prognin, duke preferuar një skemë me 2 sulmues, ku Nikaç dhe Bushiç, do të jenë në majë të sulmit. Gjithashtu nga minuta e parë starton edhe Avdyli, i cili mungoi në sfidën e parë.

tEUTA22

Kjo përballje do të gjykohet nga një treshe arbitrash nga Izraeli, me kryesor Erez Papir, teksa ndihmësa të tij do të jenë Matityahu Yakob dhe Valentyn Kuzhevski.

LIVE | TEUTA – VENTSPILS 0-0

KOMENTI LIVE: 

1′ Starton sfida në “Niko Dovana”.

FORMACIONET ZYRTARE:

TEUTA: Hidi, Beqja, Hoxha, Arapi, Kuro, Aleksi, Sidibe, Kallaku, Avdyli, Nikaç, Bushiç. Trajner: Bledi Shkëmbi.

VENTSPILS: Makhnovski, Alcenat, Batista, Tosin, Mamah, Svarups, Mçedlishvili, Ospinov, Kazaçoks, Vilela, Serhiçuk.

Formacin

PANORAMASPORT.AL

Related posts

CHAMPIONS/ Mbyllen 2 ndeshjet e para dhe INTER gëzohet, Tottenham 90% i eleminuar

Isa.Autor

NEYMAR I URON DITËLINDJEN “PLESHTIT”/ Ja mesazhi që ka braziliani për shokun e tij (FOTO)

Delo.autor

SFIDA ME LIVERPOOL/ Valverde NUK FRIKËSOHET: Asgjë s’ka mbaruar, eksperienca të…

Delo.autor

Leave a Comment