Champions League Futboll Sport

HIDHET SHORTI/ Ndahen kokat e grupeve. Ja ku caktohen Juventus, Liverpool dhe Barcelona (VIDEO)

Hidhet ditën e sotme, me fillim nga ora 18:00, shorti i ndarjes së grupeve në Champions League.

Katër vazo me nga 8 skuadra, do të ndahen më pas në 8 grupe me nga 4 skuadra secila. Edhe këtë vit, do të jetë në fuqi ligji se në çdo grup nuk do të ketë skuadra nga i njëjti vend dhe e njëjta gjë vlen edhe për ruset dhe ukrainaset që kanë kërkuar të ndahen prej problemeve diplomatike.

Të katërta vazot përmbajnë ekipe me peshë dhe mjaft të forta në Europë, dhe nuk përjashtohen grupet e “ferrit”.

 

LIVE SHORTI

GRUPI A

1- PSG

2-

 

GRUPI B

1- Bajern Mynih

2-

 

GRUPI C

1- Mançester Siti

2-

 

GRUPI D

1- Juventus

2-

 

GRUPI E

1- Liverpul

2-

 

GRUPI F

1- Barcelona

2-

 

GRUPI G

1- Zenit

2-

 

GRUPI H

1- Çelsi

2-

 

VAZOT

15670898785565

PANORAMASPORT.AL

Related posts

PËRFLITET PËR T’U LARGUAR/ Mesfushori i Barcelonës lë gjithçka në ajër me deklaratën e fundit

Delo.autor

E FUNDIT/ Rafinha arrin në Milano, pranë zyrtarizimit si lojtar i Inter

Q.Autor

SITUATË E VËSHTIRË TEK “ZIKALTËRIT”/ Dëmtohet rëndë Nainggolan në stërvitje, ja sa do të mungojë

Delo.autor

Leave a Comment