Futboll Sport

MOMENT HISTORIK/ Skuadra e Kategorisë së Dytë fiton Kupën në Rumani dhe kualifikohet në Ligën e Europës

Klubi i Kategorisë së Dytë në Rumani ka bërë mrekullinë.Bëhet fjalë për Korvinul Hunedoara të cilët fituan Kupën dhe kështu kualifikohet në Ligën e Europës.Ky është një klub legjendar në kampionatin vendas, por në tranzicionin drejt ekonomisë së tregut u përballën me probleme financiare dhe që nga viti 1992 luajnë në ligat e ulëta. Ata fituan Kupën pasi mposhtën të gjithë kundërshtarët e tyre.

Kjo është hera e pestë në historinë e futbollit rumun që një ekip i Kategorisë së Dytë fiton Kupën dhe hera e parë që nga Rapid Bukureshti që nga viti 1974. Një arritje shumë e madhe!

Related posts

I SIGUROI KUALIFIKIMIN NË GJYSMËFINALET CHAMPIONS/ PSG gati t’i ofrojë kontratë të re sulmuesit…

Delo.autor

FORMA BOMBASTIKE/ Xheorxhina Rodrigez shkrin edhe… dëborën (FOTO)

Delo.autor

RIKTHEHET TË RRËFEJË PËR TË SHKUARËN E TIJ/ Ibra tregon prapësitë me Gatusson: Një herë e kam futur me kokë poshtë në…

Delo.autor

Leave a Comment