Futboll La Liga Sport

HISTORIKE NË LA LIGA/ Ansu Fati bëhet lojtari më i ri që shënon me fanellën e Barcelonës (VIDEO)

Anssumane Fati është lojtari që po merr vëmendjen e audiencës sportive me golin e shënuar së fundmi kundër Osasunas.

16-vjeçari i cili vjen nga akademia e Barcelonës dhe ka filluar të lë gjurmët e tij menjëherë në këtë klub.

Ai sot realizoi golin e parë me fanellën e Barcës, duke u bërë kështu lojtari më i ri në histori të skuadrës katalanasve që shënon në La Liga (16 vjeç dhe 304 ditë).

Gjithashtu, ai është lojtari i tretë më i ri në histori të La Liga që gjen rrugën e golit, pas Fabrice Olinga dhe Iker Muniain.

 

Related posts

E BUJSHME/ Luka Modric pëlqen Serie A, lë të hapur mundësinë e transferimit në Itali

Delo.autor

DEL E VËRTETA/ Ja pse ALLEGRI dhe RONALDO munguan në “The Best”, e dinin që…

Isa.Autor

Alexis Sanchez, ‘Eric Cantona i ri’ i Man United

Q.Autor

Leave a Comment