Ekskluzive Futboll Seria A Sport

KA DITËLINDJEN/ Kapiteni Chiellini “shpërthen” 35 qirinj, ja urimi që i bën Juventus (FOTO)

Në Torino sot nuk është vetëm dita e sfidës tradicionale mes Juve A dhe Juve B te Villar Perosa, por është edhe ditëlindja e kapitenit të Juventus: Giorgio Chiellini. Kampioni feston 35 vjetorin,i lindur në Pizë më 14 gusht 1984.

Mesazhi i parë i dëshirave të mira nga Juve u publikua rreth mesnatës: “Shumë, shumë, shumë, urime KAPITEN”, në të cilën Chiellini vesh fanellën e sezonit 2019-20. Gjatë mëngjesit, skuadra e tij shtoi edhe dy postime të tjera, këtë herë me video të bashkangjitura. “Sa na bën të eksitohemi çdo herë, Kapiten? Gëzuar ditëlindjen, Chiello një nga ne”. Në postimin e dytë, komenti “Ne ju festojmë me gëzimin tuaj! Gëzuar ditëlindjen, Kapiten” kornizon videon e ditëlindjes të tij.

Related posts

SPEKTAKOLARE/ Suarez dhe Dembele shpëtojnë Barcelonën në 3 minuta (VIDEO)

Isa.Autor

“NË FILLIM PATI TYM, PASTAJ FLAKËT…”/ Tifozi i Partizanit rrëfen djegien e autobuzit

bora.autor

E PËSON JUVENTUSI/ Can e dërgon topin në portën e gabuar (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment