Futboll Seria A Sport

PËRJETËSOHET ASTORI/ Liga e Italisë merr vendimin për Fiorentinën

Fiorentina mund të përdorë shiritin ku në të janë “gdhendur” inicialet e ish-kapitenit vlojë, Davide Astori. Lajmi është konfirmuar nga faqja zyrtare e klubit italian, që pohoi se ka marrë dritën jeshile nga Liga për të përdorur shiritin ku ndodhen inicialet DA dhe numri 13.

Lega Serie A prezantoi një shirit të standardizuar për të gjithë kapitenët e klubeve italiane sezonin e kaluar dhe kërcënoi të ndëshkojë ata që injorojnë vendimin.

Sidoqoftë, Fiorentina njoftoi se organi drejtues i kishte lejuar gjermanit, Pezzella që të mbante në krah shiritin që mbante Astori. Mbrojtësi vdiq vetëm pak orë para një ndeshje të Seria A në mënyrë tragjike në Mars 2018.

Related posts

LEONARDO MALUKU I BEFASON TË GJITHË/ Futbollisti i Shpresave lë Italinë dhe transferohet tek klubi spanjoll…

Delo.autor

MARADONËN E PRESIN SI “MBRET”/ E ulin në fron për të ndjekur ndeshjen (VIDEO)

Delo.autor

Maribori zbarkon në Tiranë, trajneri slloven “kërcënon” Partizanin

Isa.Autor

Leave a Comment