Futboll Kombëtarja Sport

LEONARDO MALUKU I BEFASON TË GJITHË/ Futbollisti i Shpresave lë Italinë dhe transferohet tek klubi spanjoll…

Futbollisti i Shpresave, Leonardo Maloku, i ka befasuar të gjithë teksa i ka dhënë lamtumirë futbollit italian duke u transferuar te skuadra CD San Roke De Lepe që militon në kategorinë e katërt spanjolle.

Mbrojtësi ishte në pronësi të Peskarës, teksa së fundmi u aktivizua me fanellën e Fermanës në ligën e tretë italiane.

21-vjeçari numëron 13 paraqitje me fanellën e Kombëtares Shpresa, teksa ka arritur të realizojë edhe një gol.

Maloku ka mbajtur edhe shiritin e kapitenit me kuqezinjtë, ndërkohë që ky transferim i tij në ligën e katër spanjolle duket disi i pakuptimtë.

Futbollisti shqiptar do të nisë kështu një kapitull të ri në karrierën e tij, teksa do të tentojë të lërë gjurmë në futbollin spanjoll, për të synuar nivele më të larta.

Related posts

Topi i golfit të Tiger Woods shitet për 24 mijë euro…dhe jo vetëm kaq

Sadik.Autor

ATMOSFERË ELEKTRIZUESE NË LONDËR/ Shikoni festën e shthurur të tifozëve anglez pas golit të Shaw (VIDEO)

Delo.autor

NUK NDALEN KATALANASIT/ Edhe pa Messin, Barcelona shpartallon Valencian

Delo.autor

Leave a Comment