Ndeshjet Live Sport

LIVE/ Po luhet ndeshja Celta Vigo-Real Madrid. Rezultati 0-3

Luhet sfida e orës 17:00 ku Real Madrid luan në transfertë përballë Celta Vigos, në ndeshjen e parë për këtë sezon në La Liga.

Zinedine Zidane është nisur për në Vigo, pa shumë lojtarët kyç të skuadrës. Hazard, Asensio, Rodrygo, Mendy janë të dëmtuar, ndërsa Carvajal është i pezulluar.

Për këtë arsye skuadra madrilen do të zbresë në fushë me gardën e vjetër.

Bie në sy që nga minuta e parë ndeshjen do të nisë dhe Gareth Bale. Uellsiani nuk dëshirohej më në ekip nga trajneri francez, por duket se gjërat kanë ndryshuar dhe Bale do të jetë pjesë e klubit dhe për sezonin tjetër.

 

 

MINUTA E 80/ Real Madrid shënon golin e tretë falë Karim Benzema.

MINUTA E 61/ Real Madrid dyfishon shifrat me golin e shënuar nga Toni Kroos.

STARTON PJESA E DYTË

***

MBYLLET PJESA E PARË

MINUTA E 12/ Real Madrid kalon në avantazhme golin e shënuar nga Karim Benzema.

17:00/ Nis sfida

LIVE/ Celta Vigo – Real Madrid 0-3

 

Related posts

E PABESUESHME/ Mësoni se ku do të luhen gjysmëfinalet dhe finalja e Ligës së Kombeve

Isa.Autor

TIRANA-KUKËSI/ Kuper mposht portierin Lika dhe zhbllokon sfidën (VIDEO)

Delo.autor

TRAGJEDI E RËNDË NË FAMILJEN E SPORTISTIT/ Kunati i vret gruan dhe djalin (FOTO)

Delo.autor

Leave a Comment