Ndeshjet Live Sport

LIVE/ Po luhet ndeshja miqësore Roma-Real Madrid. Nis pjesa e dytë

Roma dhe Real Madrid vihen përballë në një ndeshje miqësore shumë të rëndësishme para fillimit të sezonit të ri. Në duelin që luhet në “Olimpico”, skuadrat duan të provojnë lëvizjet e fundit që kanë bërë në merkato, apo skemat e reja që do të ideohen në bazë të ndryshimeve të kryera.

Një eksperiment që ka vazhduar është ai i Real Madrid, pasi Zinedin Zidan insiston që ekipi të aplikojë rreshtimin 3-5-2, në mënyrë që Hazard të jetë i lirë të mbështetë nga çdo pozicion në sulm Benzema. Rreshtimi është provuar edhe më parë por sot, falë mungesës së Ramos, do të shihet nëse ekipi ia del të reagojë edhe pa kapitenin në përbërje.

 

NIS PJESA E DYTË

***

MBYLLET PJESA E PARË

MINUTA E 40/ Roma barazon sërish shifrat me golin e shënuar nga Edin Dzeko.

MINUTA E 38/ Real Madrid kalon në epërsi me golin e shënuar nga Casemiro.

MINUTA E 34/  Roma barazon shifrat me golin e shënuar nga Diego Perotti.

MINUTA E 16/ Real Madrid kalon në avantazh falë golit të shënuar nga Marcelo.

20:02/ Starton sfida

LIVE/ ROMA – REAL MADRID

Related posts

Manuel Locatelli: Pas Veronës do të mendojmë për finalen e Kupës Italisë ndaj Juventusit

Sadik.Autor

ANSU FATI OSE DEMBELE/ Një tjetër dilemë e Barcelonës për sfidën Champions

Delo.autor

Largimi i Massimo Oddo dhe mundësia e rikthimit të Andrea Stramaccioni në krye të Udineses

Sadik.Autor

Leave a Comment