Ndeshjet Live Sport

LIVE/ Starton sfida mes Bylis dhe Vllaznisë

Bylisi dhe Vllaznia, luajnë ditën e sotme në stadiumin “Adush Muça” të qytetit të Ballshit, sfidën e vlefshme për javën e dytë të Kategorisë Superiore.

Dy ekipet që u ngjitën të dyja nga Kategoria e Parë sezonin e shkuar, matin forcat duke kërkuar pikë në këtë takim. Bylisi vjen pas humbjes me Teutën në Durrës, dhe kërkon menjëherë të ndryshojë.

Nga ana tjetër, Vllaznia e teknikut Jonuz, vjen pas fitores në debutim ndaj Laçit, dhe shpresohet sërish për pikë e për të vijuar ecurinë pozitive.

 

LIVE | Bylis-Vllaznia 0-0

KOMENTI LIVE: 

1′ Ka startuar takimi në “Adush Muça”

 

FORMACIONET

BYLIS: Hidi, Ymeraliaj,Goxha, Bici, Ndreca, Murataj, Turabov, Mëllugja, Ntepe, Guindo, Peposhi. Trajner: Veljko Dovedan. bandicam 2019-08-28 15-46-26-557

VLLAZNIA: Sherri, Shtubina, Shehi, Malota, Gurishta, Krymi, Hygor, Kruja, Lika, Sinho, Zogaj. Trajner: Mirsad Jonuz.

bandicam 2019-08-28 15-46-57-013

PANORAMASPORT.AL

Related posts

E BUJSHME NGA ITALIA/ Takim sekret në Londër, Icardi drejt skuadrës së re

Delo.autor

Superkupa e Europës/ Reali barazon rezultatin kundër Atleticos, shënon…

Isa.Autor

ZBULON NJË PRAPASKENË/ Ish-presidenti i Barcelona-s: Moratti më ofroi 250 milionë për…

Delo.autor

Leave a Comment