Futboll Kategoria Superiore Sport

LUFTËTARI-PARTIZANI/ Kampionët në fuqi kërkojnë fitoren në këtë ndeshje (FORMACIONET ZYRTARE)

Luftëtari dhe Partizani luajnë në stadiumin e qytetit të Gjirokastrës, mes tyre sfidën e vlefshme për javën e dytë të Kategorisë Superiore.

Të dyja ekipet vijnë nga një humbje në javën hapëse, dhe kampionët në fuqi të Partizanit, duan medoemos fitoren për të kthyer faqen, për më tepër në një fushë ku kanë 22 vite pa fitore.

Nga ana tjetër, Luftëtari i Klodian Duros, me shumë probleme e me lojtarë të ardhur vetëm së fundmi në ekip, do të provojë të ndalë Partizanin.

 

16:00 | Luftëtari-Partizani

 

FORMACIONET

LUFTËTARI: Paiteris, Ahmetaj, Isufi, Lala, Dushkaj, Açka, Hyseni, Rrapo, Çela, Lika, Fili.  Trajner: Klodian Duro. bandicam 2019-08-28 15-23-28-656

PARTIZANI: Hoxha, Bitri, Belici, Boldor, Kordeiro, Romero, Telushi, Mala, Trashi, Asani, Braun. Trajner: Franko Lerda.

bandicam 2019-08-28 15-24-03-671

PANORAMASPORT.AL

Related posts

Juve nuk ndalet barazon gjithçka në “San Siro”

Sadik.Autor

KLAUZOLA NË KONTRATË/ Ja çfarë e mban Shehin në pankinën e Kukësit

Delo.autor

Rrëfimi/ Uli Hoeness tregon se përse e shkarkoi Carlo Ancelotti-n

Sadik.Autor

Leave a Comment