Futboll Seria A Sport

SANCHES ME NJË KËMBË TE INTERI/ Zbulohet numri i fanellës te zikaltërit

Siç raporton Corriere dello Sport, Alexis Sanchez mund ta marrë fanellën me numrin 11 te Interi.

Kiliani kishte kërkuar numrin 7-të, por tani ai i takon Mauro Icardit dhe Sanchez pritet që ta marrë fanellën me numrin 11-të.

Inter dhe Manchester United thuhet se kanë arritur marrëveshje dhe tani mbetet vetëm zyrtarizimi i saj.

Neroaxurët janë të gatshëm ti ofrojnë kilianit pagë prej 4 miliona eurove në sezon.

Nga ana tjetër United nuk ka gjetur ende pasuesin e kilianit, mirëpo kjo nuk do të ndikojë në largimin e Sanchez te Interi.

Related posts

Super transferim nga Napoli, merr yllin e Fiorentinas për 40 milionë euro

Q.Autor

Luiz Gustavo, ekziston mundësia e madhe që Neymari të braktisë Parisin në verë

Q.Autor

E RËNDË/ Kompania e UEFA-s që dënoi Skënderbeun punonte për mafian italiane

Delo.autor

Leave a Comment