Bundesliga Futboll Sport

SHKAKTOHET “TËRMET” NË BUNDESLIGA/ Dortmund realizon 3 gola për 8 minuta, ja “perlat” (VIDEO)

Bayern u ndal, Dortmund-i përfiton. Pjesa e parë me Augsburg-un u mbyll me rezultatin 1-1, por vendasit kanë shpërthyer në vetëm 8 minuta duke shënuar 3 gola.

Sulmi i frikshëm me Alcacer, Sancho dhe Reus ka çuar rezultatin në 4-1. Sancho kaloi Dortmund-in në avantazh në minutën e 51′, Reus çoi rezultatin në 3-1 pas vetëm 6 minutash lojë, ndërsa Alcecer plotësoi dy golëshin e tij në minutën e 59′.

Related posts

VDEKJA E KOBE BRYANT/ Luftëtari i buzëqeshur që adhuronte Jordan, ja karriera e legjendës në shifra

Delo.autor

Ekskluzive/ Milani dhe Interi larg pritshmërive, Italia humb lavdinë në Ligën e Kampioneve

Sadik.Autor

LËSHOHET “BOMBA” NGA ANGLIA/ Princi Mohamed Bin Salman nuk heq dorë, ofron për “Djajtë e Kuq” shumën “GALOPANTE”…

Delo.autor

Leave a Comment