Futboll Kategoria Superiore Sport

SUPERKUPA E SHQIPËRISË/ Partizani përballet me Kukësin, ja formacionet zyrtare

Partizani dhe Kukësi do të pëballen midis tyre në finalen e Superkupës së Shqipërisë ditën e sotme, në stadiumin “Elbasan Arena”.

Të dyja ekipet, vijnë me trajnerë të rinj nga sezoni i shkuar i Superiores, po ashtu edhe ekipet respektive kanë pësuar ndryshime në reparte të caktuara.

Tekniku Lerda, vjen në këtë takim me formacionin 3-5-2, si edhe me të njëjtët lojtarë që luajtën ndaj Sherifit të Tiraspolit, në takimin e vlefshëm për turin e dytë të Europa League.

Nga ana tjetër, trajneri Shpëtim Duro, ka hedhur në fushë menjëherë blerje të verës, si Avdyli, Kotobelli, Musta apo Gavazaj.

19:00 | Partizani-Kukësi

FORMACIONET

PARTIZANI: Hoxha, Bitri, Boldor, B

Related posts

LIGA E KONFERENCËS/ Të veçanta nga finalja e Tiranës mes Romës dhe Fejnordit

bora.autor

LUKAKU E NIS ME KËMBË TË MBARË! Sulmuesi belg shënon GOLIN e parë kundër Arsenalit (VIDEO)

bora.autor

LIVE/ Chelsea-Eintracht Frankfurt, nis sfida në “Stamford Bridge”

Delo.autor

Leave a Comment