Futboll La Liga Premier League Sport

Chelsea e Atletico në gjurmët e yllit të Sportingut

E ardhmja e Bruno Fernandes me fanellën e Sportingut është në dyshim, pasi lojtari pëlqehet nga skuadra të mëdha. Sipas mediave portugeze, në “pole position” për shërbimet e 23-vjeçarit janë Atletico Madrid dhe Chelsea.

Po sipas asaj që raportojnë mediat, “Blutë e Londrës” janë në avantazh ndaj spanjollëve, pasi kanë nisur kontaktet me agjentët e futbollistit, i cili pëlqehet shumë edhe nga Juventusi.

Gjithsesi për mesfushorin parashikohet një merkato ‘e nxehtë’ pasi skuadrat e interesuara për të, do të bëjnë maksimumin për ta rrëmbyer. Mosha dhe çmimi i kartonit e bëjnë akoma më të vlerësuar Fernandesin.

Related posts

E BUJSHME/ Igli TARE mjeshtër i merkatos, pranë akordit me sulmuesin DEMBELE

Isa.Autor

U ARRESTUA 2 JAVË MË PARË NGA POLICIA/ Ja kush është futbollisti që dhunoi barbarisht lojtarin e Maliqit

Delo.autor

DERBI I “MADONINËS”/ Ibrahimovic jep lajmin e madh tek Milan, sakrifikohet vetëm për…

Delo.autor

Leave a Comment