Champions League Futboll Sport

CHAMPIONS/ Barcelona ndanë pikët me Dortmund. Messi hyn…

Borusia e Dortmundit dhe Barcelona e mbyllën në një barazim pa gola, sfidën e parë në grup, ku dominues në këtë takim ishin verdhezinjtë.

Pjesa e parë u mbyll pa gola, por rastin më të mirë ekipi i Favre e kishte në të 56-tën, ku pas një penalltie të fituar nga Sanço, përsipër e mori Marko Rojs, por gjermanit iu prit mjaft bukur goditja nga Ter Shtegen. Edhe me futjen e Mesit, Barça nuk arriti të bënte më shumë, dhe takimi u mbyll pa gola.

Related posts

BASKETBALL/ Vllaznia rikthehet në Ligën Ballkanike, ndeshja hapëse e turneut në Shkodër

Delo.autor

Igli Tare bëhet me “dhimbje” koke, fillojnë “lamtumirat” te skuadra e Lazios

Sadik.Autor

LIVE/ Nis sfida eliminatore mes Anglisë dhe Bullgarisë

Delo.autor

Leave a Comment