Futboll Sport

ÇUDIT KOMENTATORI KOSOVAR/ S’e dua SHQIPËRINË o vëlla, kemi kombëtaren tonë

Komentatori sportiv Andin Lokaj ka çuditur të gjithë me deklaratën e tij. I ftuar në emisionin “Imazh” në Radio Televizionin e Kosovës, Lokaj tha se nuk do të ndjekë ndeshjen Shqipëri- Islandë, sepse nuk e do më kombëtaren kuqezi, pasi tashmë ka kombëtaren e Kosovës.

“Unë nuk e dua Shqipërinë o vëlla, e dua Kosovën. Kosova e ka kombëtaren e vet, e ka shtetin e vet dhe e ka flamurin e vet”, deklaroi Lokaj.

 

Related posts

Igli Tare PREZANTON Valon Berishën: Një luftëtar, që nuk dorëzohet kurrë

Isa.Autor

ISHTE HEROI QË BARAZOI NDAJ DORTMUND/ Në Barcelonë i vënë emër të ri “Gardianit” Ter Stegen

Delo.autor

Barcelona e Valverde-s prek përsosmërinë!

Q.Autor

Leave a Comment