Futboll La Liga Sport

DORËZOHEN “KATALANASIT”/ Granada “shtang” Barcelonën dhe merr kreun e La Ligas

Një humbje të papritur ka marrë Barcelona këtë mbrëmje, në kampionat në transfertë ndaj Granadës.

Ekipi i Valverdes ka pësuar dy gola dhe ka humbur me duart lart, duke mos shënuar asnjë, gjë që ka lënë një shije shumë të hidhur në kampin katalanas.

Azer që në minutën e dytë kaloi në avantazh Granadën, duke e mbyllur pjesën e parë me këtë rezultat.

Në pjesën e dytë në lojë futet Mesi, Fati dhe Vidal, por kjo nuk ka mjaftuar, pasi në minutën e 65-të Granada shënon të dytin me Vadilo.

Tashmë Barcelona mbetet në kuotën e 7 pikëve në vendin e shtatë, ndërkaq Granada surprzion duke marrë vendin e parë.

Related posts

Ducati thumbon Lorenzo/ Fitore e vonuar, javës tjetër zgjedhim pasardhësin

Sadik.Autor

NË “LUFTË” ME TATIMET NË SPANJË/ Organi i akuzës ka kërkuar 5 vite burg për…

Delo.autor

“VETËM NJË GOL…”/ Statistika që bën Cristiano Ronaldon të ulë kokën, kurrë kaq keq në 10 vite

Isa.Autor

Leave a Comment