Futboll Kombëtarja Shqipëri Sport

ELIS BAKAJ GJEN SËRISH RRJETËN/ Sulmuesi shqiptar shënon në kampionatin bjellorus

Elis Bakaj ka gjetur sërish rrjetën në kampionatin bjellorus me skuadrën e Shakhtjor Soligorskit.

Sulmuesi shqiptar,në minutën  e 65-të, ka kaluar skuadrën e tij në avantazh, në transfertën e Islok Minskut, që është duke e fituar 0-1.

Bakaj shënoi golin e tij të 9-të në kampionat, duke treguar se është në një formë shumë të mirë. Ai madje ka dhuruar dhe shtatë asiste në.

Soligorski ndodhet në vendin e tretë me 46 pikë, pesë më pak se Bresti i vendit të parë.

Related posts

Fatkeqësi në familjen e presidentit, FSHF vendos shtyrjen e ndeshjes

Sadik.Autor

“MBRETI” PLATINI BEKON RINOVIMIN E PAULO DYBALA/ Juventus “hap thesin” për sulmuesin argjentinas

Delo.autor

BOTA E FUTBOLLIT NË ZI/ Vdes në moshën 76-vjeçare ish-kampioni i botës me Anglinë… (FOTO)

Delo.autor

Leave a Comment