Futboll La Liga Sport

ËSHTË ZYRTARE/ Nuk bindi me paraqitjet e tij, Real Madrid ndërpret kontratën me lojtarin… (FOTO)

Lukas Silva nuk është më një lojtar i Real Madridit, pasi mesfushori brazilian dhe klubi vendosën të ndërpresin kontratën me pëlqimin e të dyja palëve.

MADRID, SPAIN - JANUARY 26 : Brazilian midfielder Lucas Silva poses during his official presentation at the Santiago Bernabeu Stadium after signing for Real Madrid in Madrid, Spain on January 26, 2015. (Photo by Evrim Aydin/Anadolu Agency/Getty Images)

 

 

 

Lojtari tani është i lirë të nëgociojë me skuadra të tjera, për të vazhduar karrierën e tij edhe pse merkato është mbyllur. Silva u bashkua me Real Madridin nga Kruzeiro në janar të 2015-ës, gjatë kohës kur madrilenët drejtoheshin nga Karlo Ançeloti.

Mesfushori u transferua në Spanjë me shumë bujë, por asnjëherë nuk tregoi një formë të mirë, teksa zhvilloi vetëm 8 ndeshje në La Liga.

Tashmë 26-vjeçari është një futbollist i lirë dhe është në kërkim të një skuadre të re për të vazhduar karrierën e tij.silva

Kohët e fundit thuhet se interes të veçantë ka shfaqur Xhenoa, të cilët mund të nisin kontaktet me brazilianin së shpejti.

Related posts

“IK P**** BRENTFORD”/ Sulmuesi i anglezëve kërkon falje publikisht: E dashuroj klubin (FOTO)

Delo.autor

LIVE/ Meksika dënon veten dhe pëson golin e tretë, Suedia kalon për më tej (VIDEO)

Isa.Autor

Brozovic bën gati ‘valixhet’, Interi ia ofron Sevillas

Q.Autor

Leave a Comment