Futboll Kombëtarja Shqipëri Sport

EURO 2020/ Shpërthen Elbasan Arena, Dermaku ndëshkon Islandën. Ja “perla” (VIDEO)

Shqipëria ka gjetur golin e avantazhit kundër Islandës.

Autori i golit ka qenë Kastriot Dermaku, i cili ka kërcyer më lart se të kundërshtarët në minutën e 33-të dhe ka dërguar topin në rrjetë më një goditje të bukur me kokë.

Merita i shkon edhe Memushajt, i cili ka dhënë një krosim perfekt në zonën e rreptësisë.

Related posts

E TMERRSHME/ Substanca e panjohur: 3 lojtarë TËRHIQEN nga futbolli SEPSE kanë probleme tek organi i…

Isa.Autor

NJË SEZON NË “ZI”/ Ja rekordi që vendos “Los Blancos” për 18 minuta ndaj Ajaxit

Delo.autor

TRAGJIKE/ Futbolli i Kosovës në ZI, ndahet nga jeta HAMIT BERISHA

Sadik.Autor

Leave a Comment