GOL I PAZAKONTË NË KAMPIONAT/ Shikoni si Piter Olainka realizon me ndihmën e… prapanicës (VIDEO)

Ish-sulmuesi i Skënderbeut, Piter Olainka është duke kaluar një formë të shkëlqyer me skuadrën e Slavias së Pragës. Pasi i shënoi Interit në sfidën e vlefshme për Ligën e Kampionëve, 23-vjeçari, rëmbeu sërish skenën, kësaj here në kampionat, në triumfin 0-3 që skuadra e tij arriti ndaj Slavias së Pragës.

Në minutën e 55-të, Olainka realizoi golin e dytë, i ndihmuar nga prapanica e kundërshtarit. Pas gjuajtjes së sulmuesit, topi u përplas në prapanicën e Saçek teksa përfundoi në rrjetë.

Olainka

Olainka nuk u mjaftua me kaq, teksa në minutën e 90-të, asistoi te goli i tretë i shënuar nga Masopust, duke konfirmuar kështu formën e shkëlqyer që po kalon.