Futboll Sport

ITALI-GJERMANI, PËRBALLJA E LEGJENDAVE/ Këta janë “azurrët” që do luajnë kundër “pancerave”

Në 7 tetor Italia e Legjendave, e përbërë nga 24 lojtarë që kanë bërë historinë me kombëtaren, do të përballen me “Yjet e Gjermanisë”.

Ekipi që do të drejtohet nga Antonio Kabrini, do të përballet me “DFB-All Stars” në stadiumin “Sportpark Ronhof”, në Furth të Gjermanisë.

Në këtë ndeshje do të marrin pjesë 13 kampionë bote me Italinë, të cilët kanë bërë historinë me këtë kombëtare.

Italia e Legjendave

Portierë: Anxhelo Peruci, Marko Amelia

Mbrojtës: Fabio Kanavaro, Pietro Vierkoud, Fabio Groso, Xhianluka Zambrota, Kristian Zakardo, Kristian Panuçi, Moreno Toriçeli, Faderiko Balxareti

Mesfushorë: Andrea Pirlo, Xhenaro Gatuzo, Simone Perrota, Luixhi Di Biaxhio, Masimo Ambrozini, Stefano Fiore, Damiano Tomasi, Juliano Xhianikeda.

Sulmues: Anxhelo Di Livio, Bruno Konti, Françesko Toti, Luka Toni, Salvatore Skilaci, Fabricio Ravaneli

Related posts

Panucci i jep leksione Dukës dhe kuqezinjve. Ja çfarë ndodh në seancën e parë

Sadik.Autor

TALENTET E SË ARDHMES/ CHELSEA ka një “ushtri” me futbollistë të huazuar

Isa.Autor

SI KURRË MË PARË/ Ronaldo shpërthen në lot prej babait të ndarë nga jeta (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment