Futboll Seria A Sport

MERKATOJA E 5 LIGAVE TË EUROPËS ËSHTË MBYLLUR/ Vijnë 3 oferta të majme për Mario Mandzukic nga…

Merkatoja e pesë ligave të mëdha të Europës është mbyllur, por ka ende vende si Portugalia, Rusia apo edhe shtetet aziatike, të cilat mund të vazhdojnë të bëjnë blerje.

Dhe lojtarë të kalibrit të Mario Mandzukic do të ishin të mirëpritur kudo, aq më shumë në Katar, ku futbolli është ende në fazë evoluimi.

Ashtu siç raporton “TuttoSport”, sulmuesi kroat i Juves ka marrë ditën e djeshme tri oferta nga tri skuadra të ndryshme të Katarit, të cilat janë gati ta mbulojnë me miliona numrin 17 bardhezi.

Ky sulm ka mbërritur menjëherë pas lajmit se Mandzukic u la jashtë listës Champions, ndaj ekipe si Al-Sad, Al-Duhail dhe Al-Ahli i kanë ofruar 10 milionë euro në sezon për tri vitet e ardhshme 33-vjeçarit, i cili për momentin nuk ka zgjedhur që të japë asnjë përgjigje ndaj skuadrave të interesuara.

Related posts

Tjetër dëshmi se Zidane gaboi rëndë në transferime gjatë verës, i lë në shtëpi të gjitha blerjet e reja

Q.Autor

I MJAFTOJNË 3 MINUTA LOJË/ Pas një asist nga Garcia, Williams zhbllokon sfidën ndaj Barcelonës (VIDEO)

Delo.autor

Kundër Aguero-s, Maradona zbulon “çelësin” e suksesit të Argjentinës

Sadik.Autor

Leave a Comment